کلمات قلمبه سلمبه در صحبت آموزش سخنرانی و فن بیان

مقالات
تیر 24, 1398
بازدید : 25201 بازدید
استفاده از کلمات قلمبه سلمبه در صحبت ، در این مقاله می خواهیم راجع به کلمات قلمبه سلمبه در صحبت حرف کنیم. همواره یکی از دغدغه های بزرگ برای افراد چگونگی استفاده از کلمات قلمبه سلبمه در صحبت است، که در بسیاری از موارد استفاده از کلمات قلمبه سلمبه کلاس عجیبی دارد.

کلمات قلمبه سلمبه در صحبت

احتمالا شما هم این جمله را شنیده باشید که میگن آقا یا خانم فلانی  وقتی صحبت می کنند چقدر از کلمات خفن و سطح بالا استفاده می کنند  ،من که اصلا متوجه حرف هایی که میزند نمی شوم، از کلماتی استفاده می کنند که اصلا نمیشه به سادگی درک کرد،این داستان معمولا برای افرادی پیش می آید که از کلمات عجیب و دشوار و به قول معروف از کلمات قلمبه سلمبه استفاده می کنند

افرادی که عموما در خیلی از موضوعات مدعی دانش هستند و خود را همه چیزدان می بینند و تلاش می کنند در رفتار و حرف زدنشان به دیگران اثبات کنند که بهتر از آن ها  می دانند و معمولا تمایل دارند قلمبه سلمبه حرف بزنند.

چگونه با لفظ قلم صحبت کنیم

 کلمات قلمبه سلمبه در صحبت چه نوع کلاماتی هستند؟

 امروز برآنم که با شما در باب چونی چیستی  و چگونگی این مهم سخن برانم…!!!

می بینید حتی خواندن این جمله هم برای خیلی از ما دشوار است  حالا بماند که چطوری می خواهیم متوجه منظور مطلب شویم خیلی از افراد به اشتباه این کار را می کنند و اصرار دارند که از کلمات قلبمه استفاده کنند تا بیان جذاب تری داشته باشند در صورتیکه این کلمات فقط به نظر خودشان جذاب هستند و برای دیگران اصلا جذابیتی ندارند و  نمی توانند به راحتی مفهوم صحبت را بفهمند تا درک درستی ازمنظور شخص داشته باشند که همین موضوع اثربخشی و  جذابیت کلام آنها را از بین می برد.

مطالعه مطلب
تپش قلب در سخنرانی _ چگونه تپش قلب در سخنرانی را مدیریت کنیم؟ حسین پیشداد

 چرا نبایداز کلمات قلمبه سلمبه در صحبت استفاده کرد؟

اگر نسبت به عملکرد مغز انسان آشنا باشید مطمئنا متوجه هستید که وقتی میگم از کلمات قلمبه سلمبه استفاده نکنید هدف از این کار چیست؟مغز انسان یک موجود بسیار تنبلی است و به شدت از موضوعات پیچیده و و سخت که انرژی ازش می گیرند فراری است و می خواهد برای درک هر موضوع کمترین مصرف انرژی را داشته باشد و هر چیزی که برایش صرف انرژی بالایی داشته باشد را رد می کند و تجزیه و تحلیل نمی کند و موضوعات پیچیده را اصلا دوست ندارد و نمی خواهد درگیر این موضوعات شود.

خب پس چه کار باید کرد؟

با توجه به شناختی که از سیستم کلی مغز و نحوه عملکرد آن کسب کردیم لازم است یک بازنگری در خود داشته باشیم تا ببینیم کجاها از کلماتی استفاده کردیم که مغز افراد را به دردسر انداختیم،آن کلمات را مشخص کنیم و سعی کنیم آنها را با کلمات ساده و قابل فهم جایگزین کنیم تا صحبت مان برایشان جذاب تر باشد تا حاضر باشند به صحبت هایمان توجه کنند و طیف وسیعی از افراد را جذب خود کنیم.بهترین روش برای اینکه متوجه شویم که آیا از کلمات قلمبه سلمبه استفاده میکنیم یا نه، تمرین ضبط صدای خودمان است

اقدامک

کلمات قلمبه سلمبه در صحبت

لطفا همین الان به مدت سه دقیقه  صدای خود را ضبط کنید،گوش کنید و ببینید که آیا کلماتی که استفاده می کنید قابل درک هستند یا نه،اگر نیستند کلمات مناسب و قابل فهم را جایگزین کنید

کلمات قلمبه سلمبه در صحبت سیاسی

وقتی صحبت خیلی از سیاسیون کشور را برسی می کنم، چیزی که توجه ام را جلب می کند داد و بیداد این عزیزان موقع سخنرانی است حالا این به کنار، موضوع جالب تر نوع کلماتی است که در صحبت استفاده می کنند،معمولا از کلمات سخت و دشوار استفاده می کنند که طیف وسیعی از افراد اصلا متوجه منظورشان نمی شود و نمی توانند درک درستی از صحبت شان داشته باشند. البته این موضوع می تواند به خاطر عدم آشنایی این عزیزان با مهارت ارائه سخنرانی باشد که با آموزش و یادگیری این مهارت می توانند خیلی جذاب تر و حرفه ای تر سخنرانی کنند تا بتوانند افراد بیشتری را جذب صحبت خود کنند  

مطالعه مطلب
ساختار سخنرانی _ چگونه ساختار سخنرانی خوبی داشته باشیم؟

از این به بعد لطفا به این نکته دقت کنید و سخنرانی نمایندگان محترم مجلس را که در صحن مجلس صحبت می کنند را گوش کنید خواهید دید که چقدر این موضوع در بین این عزیزان وجود دارد.

شما به عنوان یک سیاست مدار لازم است سخنرانی را طوری طراحی کنید و از کلماتی استفاده کنید که برای همه قابل درک باشد.

 

کلمات قلمبه سلمبه با معنی

واقعا بگم من نتوانستم کاربرد و معانی این دسته از کلمات را پیدا کنم، متاسفانه کلمات قلمبه سلمبه برای ما درست معنی نشده و دید مناسبی از آن نداریم فکر می کنیم هرچقدر کلمات مان پیچیده تر باشد از نظر دیگران فردی با دانش و موجه تری به حساب می آییم. در صورتی که اصلا این طور نیست.

لیست کلمات قلمبه سلمبه در صحبت

لطفا بعد از اینکه صدای خود را ضبط کردید و گوش دادید لیست کلمات سخت و پیچیده ای که در صحبت وجود دارد  را انتخاب کنید و روی ستفاده از آن ها حساس شوید نمی گویم در ابتدا اصلا استفاده نکنید فقط  حساس شوید و مدام دنبال کلمات جایگزین باشید تا بعد از مدتی به صورت ناخودآگاه و اتوماتیک این کلمات از صحبت شما حذف خواهند شد

لیست کلمات قلمبه سلمبه برای انشا

شاید این ذهنیتی که الان در رابطه با کلمات قلمبه سلمبه داریم مربوط به سیستم آموزشی باشد که درست به ما آموزش نداد چطور می توانیم  بهتر صحبت کنیم و از کلمات مناسب تری در گفت و گو هایمان استفاده کنیم. این موضوع را زمانی که  داشتیم انشاء می نوشتیم می توانستیم بهتر یاد بگیریم،که لزوما کلمات قلمبه سلمبه نمی تواند انشا ما را جذاب کند، بلکه هر چقدر از کلمات ساده و قابل فهم تر استفاده کنیم انشاء ما جذاب تر و قابل درک تر خواهد شد.

مطالعه مطلب
تمرین سخنرانی _ آموزش سخنرانی و فن بیان _ پیشداد

کلمات قلمبه سلمبه در صحبت طنز

این داستان در بحث طنز نیز کاربرد فراوانی دارد؛عموما کمدین هایی که مخاطبان و طرفداران بیشتری دارند کسانی هستند که طنز را به شکل عامیانه و ساده بیان می کنند و مخاطب احساس راحتی بیشتری با این موضوع دارد و پذیرای اجرای شما خواهد بود وتوجه بیشتری به شما خواهد داشت، چون احساس نزدیکی بیشتری با شما پیدا می کند.

50 کلمه مناسب و زیبا در صحبت

1.فوق العاده

2.ترسناک

3.هیجان آور

4.جذاب

5.شگفت انگیز

6.لذت بخش

7.مهربان

8.شاد

9.مجلل

10.گیرا

11.بزرگترین

12.پیش افتاده

13.جالب ترین

14.باشکوه

15.بزرگ

16.افسانه ای

17.بی مانند

18.بی نظیر

19.فرخنده

20.سربلند

21.سعادتمند

22.بی شکست

23.اعلی

24.بزرگ

25.بهترین

26.باور نکردنی

27.اعلی

28.مسلط

29.سردرگم

30.متحیر

31.طاقت فرسا

32.بهت زده

33.ارزشمند

34.تصور

35.شیوا

36.مطمئن

37.الهام بخش

38.محفوظ

39.ایده آل

40.خروجی

41.مشتاق

42.ادراک

43.استثنایی

44.مهیج

45.درخشنده

46.بسیار

47.بی عیب

48.تمام و کمال

49.مصمم

50.باوقار

283
امتیاز :
کلمات قلمبه سلمبه در صحبت آموزش سخنرانی و فن بیان
4.66 از 252 رای
حسین پیشداد سلام من حسین پیشداد هستم مدرس فن بیان و سخنرانی و در این وب سایت میخواهم در مورد آموزش فن بیان و سخنرانی با شما عزیزان صحبت کنم.
همراه ما باشید در کانال تلگرام آموزش فن بیان و سخنرانی_پیشداد کانال تلگرام
دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.